កំពង់ស្ពឺ ៖ កម្លាំងសមត្ថកិច្ចពាក់ព័ន្ធ របស់ខេត្ដកំពង់ស្ពឺ បាន និងកំពុងតាម ប្រម៉ាញ់ចាប់ខ្លួន និស្សិតសកលវិទ្យាល័យ បៀលប្រាយម្នាក់ ក្រោយពីកាប់ បុរសម្នាក់ បណ្ដាលឱ្យស្លាប់ ក្នុងរឿងទំនាស់ដីធ្លី កាល ពីថ្ងៃទី៣០ ខែមេសា ឆ្នាំ២០១៤ កន្លងទៅ ស្ថិតនៅចំណុចអូរដំណាក់ដំរី ភូមិទី៣ ឃុំ ត្រែងត្រយឹង ស្រុកភ្នំស្រួច ខេត្ដកំពង់ស្ពឺ ។
មន្ដ្រីនគរបាលមូលដ្ឋាន បាននិយាយថា ជនបង្ក ដែលជានិស្សិសកលវិទ្យាល័យ បៀលប្រាយរៀននៅភ្នំពេញរូបនេះឈ្មោះ មាស វង្ស អាយុ ១៩ឆ្នាំ រស់នៅភូមិទី៥ ឃុំ ត្រែងត្រយឹង ដោយឡែកជនរងគ្រោះ ឈ្មោះ នាង វ៉ាន់ជាង អាយុ ៤៨ឆ្នាំ រស់នៅ ភូមិទី៣ ឃុំត្រែងត្រយឹង ។ សមត្ថកិច្ចបាន ឱ្យដឹងថា ក្រោយពីពួកគេទាំងពីរនាក់បាន ឈ្លោះប្រកែកគ្នា រឿងកម្មសិទ្ធិដីធ្លីរួចមក ជនបង្កដែលជានិស្សិតរូបនេះ បានទាញពូ ថៅកាប់ចំក្បាលជនរងគ្រោះ ចំនួន ៣ពូថៅ បណ្ដាលឱ្យរងរបួសធ្ងន់ ហើយស្លាប់ពេល បញ្ជូនទៅកាន់មន្ទីរពេទ្យ ។ ក្រោយកាប់ ប្រហារលើជនរងគ្រោះ ជនសង្ស័យបានរត់ គេចខ្លួន មិនដឹង ទៅទីណានោះទេ ដោយ ឡែកសពជនរងគ្រោះ ត្រូវបានសមត្ថកិច្ច ប្រគល់ជូនក្រុមគ្រួសារ យកទៅធ្វើបុណ្យ តាមប្រពៃណី ៕